Sport to zdrowie, każdy lekarz Ci to powie!

Jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin w naszej szkole jest sport. Odbywają się różne zajęcia pozalekcyjne takie jak: siatkówka dziewcząt i chłopców, koszykówka, tenis stołowy, zajęcia muzyczno-ruchowe czy piłka nożna dziewcząt.
W ostatnim czasie miało miejsce kilka wydarzeń sportowych, w których nasi sportowcy brali udział. Jednym z nich jest mecz ligi szkolnej w siatkówce chłopców między naszymi siatkarzami, a Zespołem Szkół Energetycznych. Gra toczyła się do dwóch wygranych setów. W połowie meczu rozgrywający naszej drużyny wdał się w niezdrową dyskusję z trenerem przeciwników, po czym musiał opuścić boisko bez możliwości kontynuacji meczu. Niestety, mimo dużych starań, ponieśliśmy porażkę, przegrywając 2:1. Następny mecz rozegrany zostanie w VIII Liceum Ogólnokształcącym z gospodarzami. Trzymamy kciuki za naszych chłopców. 
Innym wydarzeniem sportowym są rozgrywki tenisa stołowego, które odbyły się w III Liceum Ogólnokształcącym. Naszym tenisistom nie udało się niestety zając miejsc na podium. Oprócz meczy między młodzieżą, toczyła się walka również między trenerami. Naszą szkołę godnie reprezentował pan Aleksander Rosół, który zajął 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. W ostatnim czasie została także oficjalnie otwarta siłownia szkolna. Jest ona dostępna nie tylko dla uczniów, ale także dla pracowników szkoły oraz rodziców. Uczniowie chcący popracować nad sylwetką, masą mięśniową czy zbędnymi kaloriami, mają możliwość umówienia się na zajęcia pozalekcyjne. Nauczyciele potrafią dopasować odpowiednie ćwiczenia, umożliwiające ćwiczącemu osiągnięcie celu. Są one męczące, ale naprawdę efektywne.
Jeśli ktoś jeszcze nie uczestniczy w żadnych zajęciach sportowych, a chciałby rozwijać swoje umiejętności to po informacje zapraszamy do nauczycieli wychowania fizycznego.

Mariola Jarosz

0 komentarze: